• Żyć z cukrzycą archiwum ›› NAJPOPULARNIEJSZE W TYM MIESIĄCU
    2021-11-17 11:20:04
    Proponujemy Państwu kolejną Broszurę dotyczącą aktywności fizycznej „Drugi stopień zaawansowania” która zawiera rozbudowany zestaw porad i wskazówek oraz ćwiczenia do samodzielnego wykonywania w domu i terenie.
    Materiał był konsultowany przez prof. dr hab. Paweł Bogdański Katedra Leczenia Otyłości, Zaburzeń Metabolicznych oraz Dietetyki Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W pierwszej kolejności muszą Państwo omówić ze swoim lekarzem możliwości oraz ograniczenia wynikające ze stanu zdrowia aby móc bezpiecznie wprowadź ćwiczenia do swojego tygodniowego planu działania. Materiał zachęca do stosowania różnych rodzajów treningów: interwałowych, kardio i siłowych, aby ćwiczący stawiał sobie nowe wyzwania, ćwicząc wszystkie partie mięśni i szybciej gubiąc zbędne kilogramy. Programy interwałowe w niniejszej broszurze są programami treningów marszowych, ale można też poeksperymentować z innymi rodzajami ćwiczeń. Świetnymi przykładami ćwiczeń są: spacerowanie, taniec, pływanie, bieganie, ćwiczenie na siłowni, jazda konna, spacery z kijkami, piesze wycieczki, jazda na łyżwach lub nartach i kajakarstwo. Ich celem jest spalanie kalorii oraz zwiększenie siły i sprawności fizycznej. Pamiętajmy do ogólnego bilansu energetycznego należy zaliczyć każdą nawet najprostszą aktywność, taką jak zmywanie, robienie zakupów itp. Skrócenie czasu spędzanego w bezruchu w dłuższej perspektywie przynosi istotne korzyści zdrowotne. Warto zachęcać naszych bliskich i przyjaciół do wzajemnej motywacji. Zaangażowanie znajomego/kolegi/członka rodziny w utrzymywania aktywności fizycznej może być kluczem do sukcesu. Załączona broszura w prosty sposób omawia jak przejść na wyższy poziom ćwiczeń i na co zwrócić uwagę. Pamiętajmy ćwiczenia fizyczne wpływają pozytywnie na sen, trawienie, nastrój, oraz ogólne samopoczucie. Brak jakiegokolwiek ruchu, a w konsekwencji otyłość, zawsze prowadzi do serii niebezpiecznych powikłań dla życia i zdrowia. Polecamy ten materiał – bo ruch to zdrowie.