• Żyć z cukrzycą archiwum ›› NAJPOPULARNIEJSZE W TYM MIESIĄCU
    2011-05-06 10:31:30
    Porozmawiaj ze swoim lekarzem o rodzaju pracy, jaką wykonujesz lub masz zamiar podjąć. Być może podejmie on decyzję o pewnych zmianach w planie Twojego leczenia.Nie martw się. Cukrzyca nie przeszkadza w wykonywaniu pracy zawodowej.
    Szczególnie ważne jest, żeby lekarz wiedział o tym, że:
    • Prowadzisz samochód (zawodowo) lub obsługujesz maszyny, które mogą być niebezpieczne w razie utraty nad nimi kontroli,
    • Pracujesz na zmiany,
    • Twoja praca jest bardzo stresująca.

Pamiętaj!
    • Zawsze miej przy sobie przekąskę (tabletki glukozy, sok owocowy) na wypadek, gdyby nagle podczas pracy pojawiły się objawy hipoglikemii.
    • Sprawdź poziom cukru we krwi; jeśli nie ma takiej możliwości, zjedz przekąskę mimo wszystko (nie zaszkodzi a może bardzo pomóc!).
    Odczekaj 15 minut – w tym czasie nie prowadź żadnych pojazdów ani nie obsługuj maszyn.